SolarWinds CEO’su Sudhakar Ramakrishna, ‘’İş başı yaptıktan birkaç gün sonra tarihi bir siber saldırıya uğradık.’’ dedi.

Ramakrishna, ABD federal hükümetine bağlı birçok şirket, kurum ve bakanlıkta bir dizi büyük veri ihlali ile sonuçlanan 2020 siber saldırısına ilişkin düşüncelerini aktardı. Ramakrishna, bu saldırıyı tarihin en karmaşık siber saldırısı olarak ele aldı.

Ramakrishna, ‘’Aralık 2020’de bir akşam ailemle birlikte doğum günü yemeğimin tadını çıkarırken, cep telefonum çaldı. Telefonun diğer ucunda, birkaç hafta sonra CEO olarak aralarına katılacağım BT şirketi Solarwinds’in Genel Danışmanı bulunmaktaydı. Telefondaki kişi şirketin az önce bir siber saldırıya uğradığını belirtiyordu. SolarWinds, bir gecede herkes tarafından bilinen bir şirket haline gelmişti.  Siber saldırının, ABD hükümeti tarafından Rusya’ya atfedilen ve SolarWinds dahil olmak üzere birçok teknoloji şirketini hedef alan son derece sofistike, iyi hazırlanmış bir siber saldırı olduğu anlaşıldı. CEO olarak, şirketin tonunu siz belirlersiniz ve çalışanlar istikrar noktasında sizin gözünüzün içine bakar. İlk günden itibaren mesajım, bu zorluğa karşı kafa kafaya mücadele edeceğimiz ve bundan daha güçlü çıkacağımızdı.’’ şeklinde konuştu.

SolarWinds CEO’su yaptığı açıklamalarda, bu siber saldırıya pandemiye rağmen çok iyi yanıt verdiklerini belirtti. Bu dönemde müşterilerine karşı şeffaf davranmanın onlara avantaj olarak döndüğünü söyleyen Ramakrishna, müşteri güveninin yanı sıra çalışanların motive edilmesinin önemini de vurguladı.