Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan CHOMAR CEO’su Bilgehan Üstündağ, etkinliği değerlendirdi.

Bilgehan Üstündağ, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’ne ilk başvuran firmalardan biri olduklarını vurguladı. 3 tane şirketlerinin de Siber Güvenlik Kümelenmesi’ne üye olduklarını dile getiren Üstündağ, kümelenmenin başlı başına bir önem arz ettiğini söyledi.

Bilgehan Üstündağ konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Sonuçta ortak dili konuştuğumuz insanlarla bir arada olma fırsatını elde ediyoruz. Burada ki birçok firma yetkilisiyle, günlük iş temposunda zaman bulamazken 3’üncü Sektör Zirvesi’nde işbirlikleri noktasında hem teknik hem de pazarlama noktasında neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Bu entegrasyon ve işbirlikleri etkinlik sayesinde gittikçe artıyor.’’

Bilgehan Üstündağ, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Üstündağ, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Bilgehan Üstündağ sözlerini şu şekilde noktaladı: ‘’Ürün itibari ile aslında biz kullanıcılarla ilk teması sağlayan noktadayız. Sonuçta uç nokta koruma ürünü dediğimiz cihazın üzerinde çalışılmasından bahsediyoruz. Günlük yaşantımızda kullandığımız teknolojilerin hepsinin uç nokta koruma ürününe ihtiyacı var. Biz de güvenlik konseptini genişleterek bu cihazların tamamını koruma amacıyla süreci devam ettiriyoruz.’’

VİDEO: 054
BAŞLIK: Teknolojik Nesnelerin Uç Nokta Güvenliğine İhtiyacı Var
KONUŞMACI: Bilgehan Üstündağ – CHOMAR CEO’su