The Works şirketinin bilgisayar korsanları tarafından hedef alınması üzerine, şirketin sorun yaşadığı ifade ediliyor.

Siber saldırı sonrasında mağazalarını geçici olarak kapatan The Works, müşterilerinin çevrimiçi siparişlerini teslim edebilmek için teslimat sürelerini uzattı. Yaşanan saldırının ardından açıklama yapan şirket, hiçbir müşterisinin ödeme ayrıntılarının ele geçirilmediğini özellikle vurguladı. The Works yaptığı açıklamada, müşterilerinin korkmamasını ve güvenle alışverişlerine devam etmelerini istedi.

Saldırının ardından siber güvenlik önlemlerinin arttırıldığına dikkat çeken şirket, bu konuda acil değişiklikler yaptıklarını dile getirdi.

Siber suçlular ise henüz bir fidye talebinde bulunmadı.

Siber güvenlik uzmanı Simon Edwards, The Works’e yapılan bu son saldırının diğer şirketlere örnek olması gerektiğini söyledi ve “Ukrayna’da düşmanlıklar başladığından beri, tüm endüstri sektörlerini hedef alan siber saldırılarda büyük bir artış oldu. Şirketin kendisinden henüz daha fazlasını bilmesek de, bu saldırılar tipik olarak bir çalışana gönderilen kötü niyetli bir e-posta ile başlıyor. Bu noktada personelin e-postalardaki bağlantılara tıklama riski olduğundan, personellere eğitim verilmesi gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.