Türk siber güvenlik firması olan Picus Security B Serisi finansman turunu 24 milyon dolar fonlama ile kapattığını duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, bu yatırımı uluslararası pazarlarda konum güçlendirmek ve geliştirmek için kullanacak.


2013 yılında Ankara’da kurulan ve siber güvenlik firması olan Picus Security, B serisi finansman turunu tamamladığını belirtti. Toplam finansmanını 33 milyon dolar düzeyinde olduğunu açıklayan Picus Security, yatırım turundan elde ettiği kaynağı şirketin küresel bünyesini hızlandırmak için kullanılmasının düşünüldüğünü açıkladı.


Picus’un Siber Güvenlik Doğrulama Platformu, fidye yazılımı ve APT grupları dahil olmak üzere gerçek dünyadaki siber tehditleri simüle ediyor.


Picus Security’nin Siber Saldırı Simülasyonu alanının öncüsü olduğunun altını çizen Turkven CEO’su Seymur Tari; “Sürekli güvenlik denetimi doğrulamasını bir sonraki düzeye taşıyan Picus’u desteklemekten büyük heyecan duyuyoruz. Kurumlar açısından siber güvenlik ihlalleri ile ilgili iş ve itibar risklerinin yönetimi büyük önem taşıyor. Şirketler, Picus’un güvenlik denetimi platformuyla durumlarını daha net bir şekilde değerlendirmek, yatırımların değerini daha iyi anlamak ve daha bilinçli harcama kararları almak için gerçek zamanlı bilgiler elde edebiliyor.” şeklinde konuştu.