Yemek dağıtım şirketi Weee!, siber saldırıya uğradı.

1,1 milyon müşterinin etkilendiği saldırıda, müşterilerin kişisel bilgilerini içeren bir veritabanı bilgisayar korsanları tarafından çalındı.

Çalınan veri tabanında müşterilerin adı ve soyadı, e-posta adresleri, telefon numaraları, cihaz türü (iOS/PC/Android), sipariş notları gibi verilerin yer aldığı belirtildi.

Weee! yaptığı açıklamada, “Yakın zamanda bazı müşteri bilgilerini etkileyen bir veri ihlalinin farkına vardık. Veritabanlarımızda herhangi bir müşteri ödeme bilgisi tutmadığından hiçbir müşteri ödeme bilgisinin ifşa edilmediğini teyit edebiliriz. 12 Temmuz 2021 ile 12 Temmuz 2022 arasında sipariş veren müşteriler için ad, adres, e-posta adresleri, telefon numarası, sipariş numarası ve sipariş yorumları etkilenmiş olabilir. Tüm müşterileri sorun hakkında bilgilendirdik ve bilgileri açığa çıkarsa, etkilenen tüm müşterileri ayrı ayrı bilgilendireceğiz. Güvenlik bizim için en önemli önceliktir ve Weee! Topluluğu’nun bize duyduğu güveni sağlamaya devam ettiğimizden emin olmak için kapsamlı bir inceleme yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.