Günümüzde giderek artan teknoloji kullanımı beraberinde siber güvenlik zafiyetlerini de getiriyor. Siber güvenlik zafiyetlerine ilişkin her konu ‘’Kamu ve Özel Sektördeki Siber Güvenlik Zafiyetleri 2.0’’ temasıyla, 6’ncı e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde ele alınacak. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin destekleriyle düzenlenecek zirve 17 Mart 2022 tarihinde Ankara’da BTK Merkez Binası’nda gerçekleştirilecek. 

Siber güvenlik zafiyeti; elektronik bir sistemde tespit edilen arka kapılar, saldırılara açık olan zayıflıklar ve benzeri hataların siber saldırganlar tarafından fark edilmesiyle karşımıza çıkar. Sadece kamu değil aynı zamanda özel sektörü de tehdit eden bu zafiyetlerin tespit edilmesi ve giderilmesi gibi pek çok konu Ankara’daki zirvede yanıt bulacak. 

Zirve, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın açılış konuşmasıyla başlayacak. BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu’nun da katılımcılara hitap edeceği etkinlikte, siber güvenlik bilinci, gelişen dünyada siber güvenlik rolleri, güvenlik riskleri gibi birçok konu masaya yatırılacak.

Teknik bölümde 14 uzman, ‘’Kamu ve Özel Sektördeki Siber Güvenlik Zafiyetleri’’ konusunda bilgilerini katılımcılar ile paylaşacak.