Geçtiğimiz günlerde hacker grubu olan Lapsus$, Samsung’a bir siber saldırı düzenlemişti. Bunun sonucunda çalınan bilgilerin olduğu söylenirken, Samsung açıklama yaptı.

Samsung’un, 190 GB’lık veri ihlali içeren bir siber saldırıya uğradığı öne sürüldü. Bu veriler arasında; kaynak kodu, biyometrik kilit açma algoritmaları ve gizli Samsung bilgilerinin bulunduğu ifade edildi. Saldırının Lapsus$ tarafından yapıldığı açıklanırken, çalınan bilgilerin bazı web sitelerinde yayılmaya başladığı ileri sürüldü. Ancak Samsung yaptığı açıklamada, siber saldırının olduğunu doğrulasa da bilgilerin çalındığını belirtmedi. Ayrıca hiçbir çalışanın ya da müşterisinin de bu saldırıdan etkilenmediğini belirtti.

Samsung, ‘’İlk analizimize göre, ihlal Galaxy cihazlarının çalışmasıyla ilgili bazı kaynak kodları içeriyor, ancak tüketicilerimizin veya çalışanlarımızın kişisel bilgilerini içermiyor. Şu anda, işimiz veya müşterilerimiz üzerinde herhangi bir etki beklemiyoruz. Bu tür olayları önlemek için önlemler aldık ve müşterilerimize kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.